KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629312
*
nr 1562 9312
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 77, "Bohuslän". Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2023
kl 20:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 16:29:12
1
700 kr
11/9 20:03:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
nr 1562 9312
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 77, "Bohuslän". Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 16:29:12 | 1 | 700 kr |
11/9 20:03:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
MÃ¥rten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk mÃ¥lare.Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30